AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

MLADŠÍ ŽACTVO VYHRÁLO FINÁLE C DRUŽSTEV

Družstvo mladšího žactva má za sebou poslední závody letošní sezóny. Závodit se začalo na jaře přespolním během, následovala tři základní kola ve dvojbojích a minulý týden semifinále o postup do závěrečných finálových bojů a vše vyvrcholilo výhrou FINÁLE C – sen se mi splnil, moc děkuji.

Finále C se konalo na stadionu SK Jeseniova, 18.9.2019 za slunečného, ale chladného počasí. Naše účast byla skvělá, téměř na 100%, ke startům nastoupilo 22 atletek a atletů /12 chlapců – víc jsem jich postavit nemohla, i když zájem byl, ale nedovolují to pravidla, to děvčat bylo 10, tam ještě mohla nastoupit dvě/.
 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

4. kolo MPD 2019

Posledním 4. kolem na stadionu AC Sparty Praha v Podvinném mlýně skončil letošní Městský přebor atletických družstev dospělých Prahy.

Našim družstvům už v podstatě o nic nešlo, mužům stačilo aspoň dorazit, aby udrželi průběžnou 5. příčku a na lepší umístění mohli přemýšlet jen, kdyby některý z týmů před nimi nedorazil vůbec. To děvčata potřebovala napravit alespoň špatný dojem z posledních 2 kol, kdy se jednou nesešly ani v minimálním počtu 3 závodnic a jednou to jen tak tak zvládli. V sázce tak bylo alespoň udržení 7. pozice před ženami Kotlářky. Obě družstva tak svůj cíl splnila. Muži sice skončili až 6., když se před ně letos poprvé (byť těsně) dostali závodníci Aritmy, kteří měli navrch v technických disciplínách. 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Mladší žactvo vybojovalo postup do FINÁLE C

Naše mladší žactvo v úterý 10.9.2019 za pěkného, slunečného počasí nastoupilo do SEMIFINÁLE A  - Městského přeboru družstev, které se konalo na stadionu USK, Strahov.  

Do boje se zapojilo 8 děvčat a 9 chlapců, zdaleka jsme nebyli kompletní, ale ti co  startovali, zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci oddílu a předvedené výkony.

V Praze probíhaly čtyři semifinálové skupiny po 10 družstev a z každé skupiny postupovala do finálových bojů družstva, která skončila na 1. až 6. místě. Mám velkou radost, že se nám podařilo postoupit z 5. místa, a 18.9. nás  čeká FINÁLE.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Finále C Přeboru Prahy družstev staršího žactva

V pondělí 9.9. se na školním hřišti ZŠ Mazurská uskutečnilo finále C soutěže družstev žactva MPD. Naší výpravu tvořilo 11 závodníků, 2 trenéři a 5 rodičů. Na místě nás přivítalo chladné a deštivé počasí, což ovšem nezabránilo našim podávat kvalitní výkony a vytvářet si osobní rekordy. První body jsme získali již před začátkem od zeleného stolu - Ondra Kohl byl jediným přihlášeným na 1.500m a proto vyhrál kontumačně. Dalších 8 bodů vyběhal Vláďa Pravenec v první disciplíně 100m překážek a později přidal další 2 na 60m, kde byl Ondra Hořejší těsně druhý a Peťan Vajsochr třetí. Tito dva poté zcela opanovali běh na 300m - Ondra vítěz, Peťan druhý a sekundoval jim Jáchym Rys pátým místem. Běžeckou část uzavřela čtveřice Kohl, Vajsochr, Pravenec, Hořejší stříbrem na 4x300m.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

3. Libeňská skokanská veteraniáda jako 13. díl Libeňského veteránského turné

17.8. se v našem areálu AC PRAHA 1890 uskutečnily další veteránské závody v šesti disciplínách za pěkného atletického počasí i v příjemné atmosféře účastníků.

Kromě skokanského trojboje s dálkou, výškou a trojskokem jsme soutěžili také ve vrhu koulí a sprintech.

Přátelského setkání se zúčastnilo 23 závodníků (4 ženy a 19 mužů), což je opět nárůst proti minulým rokům a příslibem do dalších let.  Naši AC dobře reprezentovali 4 borci : Milan Fliegl, Vláďa Doboš, Emil Fuhrmann a moje maličkost. Obdiv však zaslouží hlavně nejstarší z atletických nestorů například Milada Peterková, Pavel Jílek, Tonda Kábele, Pepa Vonášek a za nejlepší výkony Zuzana Pumprlová a Petr Čech.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Víceletá tabulka tzv. veteránů AC PRAHA 1890 od roku 2011

Poznáte ještě, kdo je na fotce z našeho téměř prvního takzvaného veteránského setkání v květnu 2011 ?

Vlastně to začalo už v září 2010. Při oslavách 120. výročí založení AC jsme se s mými bývalými svěřenci začali hecovat, že bychom mohli prověřit naše tělesné schránky, za uplynulé roky více či méně pohybem strádající, a zkusit je vyzkoušet v dalším roce i na závodech, které si uspořádáme. A tak se opravdu někteří z nás začali scházet, od jara 2011 trénovat i závodit a další se postupně v průběhu let přidávali.


                                                                                                                                             číst více...

Prázdninový zájezd na Východočeskou veteraniádu do Nové Paky 13. července

Od začátku července jsme měli na výběr mezi několika akcema. Do Plzně 6.7. jsem se nechystal, protože tam se setkávají hlavně siláci a sprint se měří pouze ručně. Na 13.7. jsem se rozhodoval přijmout pozvání na přátelský Petrův desetiboj na AC a protože polovinu disciplín jsem si letos ještě ani nezkusil, dal jsem přednost Nové Pace i se zajímavými 200 m překážek. Rád jsem se dříve zúčastňoval i Ženského desetiboje v České Lípě, ale jak mně v červnu informoval Míla Sviták, bude v pracovní dny 18.-19.7., což já bohužel nezvládám.

Výlet do Nové Paky se celkem podařil. Předpověď počasí byla dost odrazující, ale nakonec tam kromě větrů došlo jen ke krátkému deštíku.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Vojta Ptáček nejlepší v běhu na 800 m ve IV. kole Přeboru Prahy družstev ml. žactva

IV. a poslední kolo kvalifikace Městského Přeboru družstev mladšího žactva skupiny D se konalo 18.6.2019 na stadionu A.C. Sparta. Naši mladí atleti a atletky se sešli v počtu 16 startujících, opět nám někdo chyběl, ale ti co nastoupili ke svým dvojbojům, zaslouží velkou pochvalu. Družstvo v tomto kole vybojovalo, krásné 3.místo a v tabulce za všechny čtyři kola jsme na velmi dobrém 4. místě, vloni 5., příjemné zlepšení.  

I v tomto kole se nám podařilo získat 1. místo, zásluhou Vojtíka Ptáčka v běhu na 800 m. Běžel skvěle, nejen po taktické stránce, kdy o toto umístění musel bojovat do posledních metrů, ale zároveň si vytvořil velmi kvalitní osobák 2:37.19 a máme tady dalšího výborného běžce.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Šest "zlatých" přípravky

V pondělí 17. června 2019 si naše přípravka naposledy před prázdninami zazávodila. Soupeři jim na hřišti na Proseku byli "žluťásci" z pořádající ŠAK Novoborská, "bělásci" ze ŠAK Mazurská a "zelení" z SK Míle. Na všechny čekal krátký sprint, skok do dálky z místa pro mladší a skok do dálky s rozeběhem pro starší, hod raketou a závěrečná štafeta 4 X 200 m.

Za příjemného slunečního počasí jsme byli svědky mnoha hezkých sportovních výkonů, bojovnosti a vzájemného fandění. A potěšila i přední umístění našich závodníků.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

4 borci AC PRAHA 1890 přivezli z Mistrovství veteránů 7 medailí

Za nádherného počasí s velmi větrným vedrem jsme na pěkném stadionu ve Svitavách naši AC PRAHA 1890 reprezentovali velmi dobře. Naše letos pouze mužská čtyřka (ó ženy ženy...?) byla mnohem úspěšnější než při loňském studeném Mistrovství, kde nás bylo pět. V náročné konkurenci jsme získali 1 zlatou, 1 stříbrnou, 4 bronzové a 1 bramborovou.
Kromě medailových umístění jsme dosáhli i několika nejlepších letošních výkonů. A to jsem ještě tentokrát Kamila, Emila a hlavně Petra bohužel ošidil o další medaili kvůli nepřevzetí kolíku - v životě poprvé a snad naposled. Asi nejen z vedra jsme byli značně unavení, ale po omluvě v chladné vodě už spokojení - viz průvodní foto.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 09/2019

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

18.9.2019  Finále C MPD mladšího žactva, Jeseniova

10.9.2019  Semifinále A MPD mladšího žactva, Přátelství

9.9.2019  Finále C Přeboru Prahy družstev staršího žactva, Mazurská

 dospělí, veteráni, družstva

10.9.2019  VIII. VZ PAS, Juliska

24.8.2019  Mezikrajové utkání družstev, Písek

20.8.2019  VII. VZ PAS, Juliska

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   4.11.2017  První atletíci vyrazili do Evropy!

• dospělí, veteráni • 22.6.2017 
V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

 

Vzkazy

vložit nový

Alena a(dot)zouharova(at)email(dot)chz 22.2.2017 14:05
Zdravím,
v Anketě - Sportovec Prahy 8 jsou nominováni i naši sportovci, pokud chcete dejte jim svůj hlas. Hlasy je možné zasílat do 28.2.2017.


http://www.praha8.cz/Anketa-Sportovec-Prahy-8-roku-2016.html:):):)
Jana Zárubová janzarubova(at)gmail(dot)com 17.12.2016 19:13
15.12.2016 15 km na nově položeném asfaltu. Kdo dá víc???
Jana Zárubová
robert krejcirobert(at)seznam(dot)cz 19.11.2016 12:53
Zdravím, chtěl bych se zeptat, je-li znám termín běhu Praha - Brandýs pro rok 2017? Květen ...? Děkuji
 
1-3 z 28
Následující stránka >>

 

 
 
 

 

 

 

 Aktualizováno: 19.09.2019  

TOPlist