AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

 foto

Mikuláš 2015

„Mikuláš, Mikuláš, přišel s čertem na guláš… Ne, vlastně: Mikuláš, Mikuláš, přišel si s čertem zacvičit. A taky s andělem a bylo jich víc.“  Takže raději postupně, jak to všechno bylo.

V pátek 4. prosince proběhla tréninková hodina v tělocvičně. Jenže na ní bylo něco divného – pozvali jsme na ni děti ze všech tréninkových skupin, připravili jsme čtyři soutěžní stanoviště a hrála nám tam hudba. A v závěru přišla na trénink vzácná návštěva - jak již mnozí tuší, navštívil nás sám pan Mikuláš se dvěma čerty a anděly.

Tak jako na začátku každého tréninku jsme se rozcvičili, ale po čertovsku a andělsku, tedy zahráli jsme si hru „rohy, chlupy, ocas, kopyto“ a „anděl řekl, čert řekl“, u které jsme se mohli mimo jiné i dozvědět, že čerti se neposlouchají. Když se děti řádně rozcvičily, rozběhly se plnit jednotlivé úkoly: roznos Mikulášské nadílky, opravu čertovského řetězu, trhání čertovských ocásků a zdobení andělských křídel.  Úkoly byly hravé a všichni je perfektně zvládli s úsměvem na tváři. Pak se hudba ztišila a do tělocvičny přišel Mikuláš s čerty a anděly. Ihned je oklopil hlouček dětí a začaly se probírat jejich hříchy a hříšky. Malé děti zpívaly krásné písničky, recitovaly básničky, starší se většinou omezily na ono tolik známé „Skákal pes…“. Však je za to ten strašidelnější čert také pořádně prohnal. (Ale věřte, že byl to dobrák od kosti a hodným dětem nadělil spousty čertovských zlaťáků.)

Návštěva se velice povedla, naladila nás ještě více do vánoční nálady a my se těšíme, že za rok přijdou zas.

KZ


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět