AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Přípravka podruhé a u nás

Ve středu 18. května 2022 naše hřiště zaplnila téměř stovka dětí přípravky. Jak jejich barevné dresy napověděly, opět se jednalo o závodníky ze „severu“ – z našeho oddílu, z SK Míle, AŠK Mazurské a ŠAK Novoborské. Čekal je běh na 50 metrů, skok do dálky s měřením z místa odrazu, hod kriketovým míčkem a závěrečná štafeta 4 x 250 metrů.

Čtyři skupinky rozdělené dle kategorií na mladší holky a mladší kluky (ročník 2013 a mladší) a starší holky a starší kluky (ročník 2011 a 2012) doplnila ještě osmičlenná skupinka dětí, které se již do tohoto rozpětí nevešly, startující mimo soutěž. Děti ve skupinkách postupně přecházely od jedné disciplíny k další. Závěr závodů patřil štafetám.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

MLADŠÍ ŽACTVO ZAZÁŘILO VE II. KOLE MPD

II. kolo MPD /Městského Přeboru družstev/ se konalo 17.5.2022 na našem hřišti a jsem velmi ráda, že vystoupení mladšího žactva AC Prahy 1890 dopadlo právě tady, na výbornou. Vše nám přálo. Začalo to velmi dobrým počasím, účast téměř na 100 procent – 12 chlapců a 10 děvčat, startovat může 24 žáků a žákyň, sportovní naladění a nadšení od naší mladé reprezentace a také náš FAN KLUB byl početný. Toto vše vedlo k vynikajícímu 2. místu v tomto kole, chlapci obsadili 2. místo, děvčata místo 6, pouhých 2,5 bodu od pátého místa. Po sečtení bodů je to stříbrná pozice a navíc jsme se v celkové tabulce po dvou závodech posunuli z 5. místa na vynikající 3. místo.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přípravka poprvé naostro

 V podstatě dva roky naše tréninky brzdila covidová omezení. Zaznamenali jsme i částečný odliv dětí, resp. příliv nových zájemců nebyl tak početný jako předminulé roky. To vše poznamenalo i naši současnou výkonnost. Ale hlavně, že už můžeme běhat, skákat, házet...

Naši nejmladší atleti měli letos poprvé možnost si zazávodit. Na Burešce se konaly závody přípravek „Severu“, kterých se zúčastnily kromě našeho oddílu sportovní kluby SK Míle (pořadatel), AŠK Mazurská a ŠAK Novoborská. Celkem 112 kluků a holek zde mělo možnost zkusit si „naostro“ disciplíny: běh na 60 m, skok do dálky, hod medicinbalem a štafetový běh 4 x 167 m.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Libeňská veteraniáda

V tradičním dubnovém termínu jsme zahájili venkovní atletickou sezónu 2022. Přes nepříznivou předpověď nám počasí nakonec přálo, takže atletičtí veteráni mohli s vervou sobě vlastní závodit a dosahovat výborných výkonů. Zejména výkony mužů sprinterů si zaslouží velký respekt – první čtyři se dostali po přepočtu na 50m pod 6 sekund, což je opravdu mimořádné. Medaile za nejlepší výkony Libeňské veteraniády si tedy vybojovali Bohumil Hovorka, Petr Ronovský a Antonín Kábele, všichni za 50m. Vynikající výkony jsme viděli i v dalších disciplínách, např. na 500m jsme mohli vidět nový český rekord v podání Denisy Severové. Velmi kvalitní výkony jsme ale mohli vidět i v ostatních disciplínách.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Jarní soustředění

Tréninková skupina staršího žactva absolvovala ve dnech 14.4 až 17.4. jarní soustředění před nadcházející sezónou. Pojali jsme jej jako příměstské na našem stadionu.

Pro účastníky soustředění byl připraven pestrý program, zahrnující široké spektrum atletických disciplín a podpůrných cvičení. Dopoledne bylo po rozcvičení včetně běžecké abecedy a následného rozcvičení na překážkách věnováno nejprve běžeckým tréninkům podle tvořící se specializace závodníků. Potom následovala gymnastická cvičení na výškařském doskočišti, závodníky velmi oblíbená a na konec cvičení pro posílení vnitřních svalových partií, tzv. CORE. Po obědě a odpočinku začala kolem 14:30 druhá tréninková fáze. Ta byla věnována nácviku technických disciplín a vystřídala se v ní výška, dálka, tyč, oštěp, disk a koule. Různé formy posilování a výklus uzavřely odpolední fázi.

                                                                                                                                             číst více...

1. kolo MPD mladšího žactva

 6. dubna se za krásného počasí uskutečnil Přespolní běh MPD mladšího žactva skupiny D v oboře Hvězda. I my jsme zde měli své zástupce a po dlouhé době jsme se také radovali z hojné účasti našeho oddílu v tomto závodě.

Výkony byly naprosto parádní. Mladší žákyně bohužel dorazily v nižším počtu než mladší žáci, a tak obsadily poslední příčku v celkovém pořadí. Navzdory tomu však bylo vidět, že se naše běžkyně mezi soupeři rozhodně neztratí. Z Aničky Znojilové vyrůstá výborná běžkyně, doběhla na úžasném 4. místě v celkovém pořadí, za což jí patří obrovská gratulace. Druhou závodnicí, která obsadila bodovanou pozici, byla Barča Jankotová. Díky Barče jsme získaly jeden bod ze 48. místa, které bylo jako poslední ještě bodované.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Foto Poděbrady

V sobotu 2.dubna proběhl v Poděbradech 90.ročník chodeckého závodu Praha - Brandýs. I zde svou nesmazatelnou stopu při zrodu závodu zanechala AC Praha 1890.

OBRAZEM: Od pedestriánů po světovou elitu. Chodecký jubilant z Poděbrad

 

                                                                                                                                             číst více...

AC PRAHA 1890 opět na chodeckých Poděbradech

Na Lázeňské kolonádě proběhl jubilejní 90. Ročník mezinárodního chodeckého mítinku Poděbrady Walking. Je to velký svátek chůze. Každý rok se tu schází evropská a světová chodecká elita, závodníci a závodnice, kteří mají za sebou starty na Olympijských hrách či Mistrovství světa a Evropy.

Závod byl zároveň Mistrovstvím republiky v chůzi na 20 km pro ženy a muže, juniorky a junioři bojovali o domácí tituly na trati 10 km. Nebudu psát, kdo zvítězil a jaké byly časy to vše je ve výsledkové listině, jen se chci zmínit, že i když mítink probíhal za velmi chladného počasí těmto sportovcům to vůbec nevadilo, naopak. Nejen, že si vytvořili velmi hodnotná osobní maxima, také splnily ostré limity na Mistrovství světa a Evropy.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Halové přebory Prahy

V průběhu února se konaly halové přebory Prahy v atletice žáků, dorostenců i dospělých. Naše skupina přispěla k dobré reprezentaci oddílu. Velmi dobře se na přeboru žáků uvedl Filip Forejt, který dosáhl nečekaného, leč velmi pěkného úspěchu, když v nabité soutěži běhu na 150 m nejprve postoupil skvělým zlepšením osobního rekordu (18,94) do finále A, kde posléze získal krásné 5. místo. Současně obsadil i 12 místo ve vrhu koulí, kde se mu příliš nedařilo a určitě má na víc. Elegantní překážkový běh vynesl Lukáše Michetschlagera ke krásnému osobnímu rekordu (10,57), zlepšení skoro o 1.5 vteřiny), k tomu Lukáš přidal i OR na 150 m (20,57).  Na svůj první větší závod na 800 m nastoupil Kuba Malina. Kuba rozhodně nezklamal pojetím závodu a ukázal, že je příslibem do budoucna.

                                                                                                                                             číst více...

Úspěšní veteráni AC PRAHA 1890 v nepříliš veselé halové sezóně 2021-2022

I když jsme mohli trénovat pouze venku v zimě, na několik závodů se 3 veteráni naší AC troufnuli. 4-měsíční halová sezóna začala v listopadu a skončila právě nyní v březnu Mistrovstvím ČR. Nejlepším tréninkem jsou závody, tak jsme 8x "trénovali" a reprezentovali AC v teplých halách. Byly zveřejněné poslední výsledky a tak se už můžeme potěšit ze zlepšených halových výkonů. A také z pěkných umístění : naše AC má 2x 2. místo a 1x 3. místo z halových Mistrovství ČR !!! Nyní se již těšíme na jarní atletiku se snad lepší všeobecnou atmosférou a s naší větší partou.

 

                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 06/2022

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Emil Fuhrmann vtu(at)dcpraha(dot)cz 16.8.2016 15:19
Ahoj Pavle,
Chci se jen zeptat jestli, případně do kdy, bude ještě možné chodit hrát líný tenis na hřiště. Nebo jestli už začnou na hřišti stavět.
Čau Emil
Pavel Šára 9.6.2016 08:45
Zdravím Vás pane Prohl, prosím kontaktujte p. Zouhara na tel. 733 671 820. Děkuji Pavel Šára
Karel Prohl kprohl(at)seznam(dot)cz http://www.vzpirani.cz 5.6.2016 12:36
Dobrý den p. Zounar,zajímám se o historii vzpírání v Čechách. Dne 11. 6. 2016 tomu bude 70 let kdy zemřel zakladatel těžké atletiky v Čechách pan Fridolin Hoyer. Při hledání případných nových poznatků z jeho života, jsem na internetu narazil na Vaše články. Jsou vynikající. Gratuluji. Můžete mi prosím sdělit, zda v kronice AC Praha je více zmínek o vzpírání a těžké atletice z přelomu 19. a 20. století? Pokud to bude možné, rád bych se s Vámi setkal.
Zdraví
Karel Prohl
kprohl(at)seznam(dot)cz
<< Předchozí stránka
4-6 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 15.06.2022

TOPlist